1. Ana Sayfa
  2. OlsadaYesek Blog

Brezilya Kalça Estetiği Kalıcı Mı?

Brezilya Kalça Estetiği Kalıcı Mı?
0

Brezilya Kalça Estetiği Kalıcı Mı?

BBL olarak kısaltılan Brezilya kalça estetiği yaptırmak isteyenler ‘ Brezilya kalça estetiği kalıcı mı? ‘ diye merak ediyorlar. Bu anlamda dikkat edilecek birkaç nokta mevcuttur.

Kişilere operasyon esnasında erimesi çok kolay olmayan yağ dokuları enjekte edilmektedir. Bu anlamda bu yağlar uzun yıllar boyunca kalıcı olacaktır.

Kişinin sigara içmesi, aşırı kilo alıp vermesi ve kilo kontrolünü sağlayamaması yağ dokusunda erimelere neden olacaktır.

Tüm bu alışkanlık durumlarının dışında estetik yaptıran kişilerin yağ dokuları, cilt yapıları gibi etmenler de kalıcılığı etkilemektedir.

Genel anlamda operasyon sonrası yapılan yağ enjeksiyonunun yüzde yirmilik gibi bir kısmının erimesi göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun dışında kişi kilo alıp vermez ve sigara kullanmaz ise, BBL uzun yıllar boyunca korunacaktır.

Uzun süre belirli bir nedenden dolayı korunamayan estetikler uygun koşullar sağlandığında tekrarlanabilir düzeyde olmaktadır.

Brezilya Kalça Estetiği Nasıl Yapılır?

Brezilya kalça estetiği, kişinin vücudunun bir bölümünden alınan yağ dokusunun kalçaya enjekte edilmesi olarak düşünülebilir. Bu kapsamda işlemler gerçekleştirilirken izlenen belli başlı adımlar mevcuttur.

BBL uygulamasında ilk önce vücudun bel, uyluk ve bacak gibi yağ dokusu içeren bölgelerinden ses frekansları yardımı ile yağ toplanması yapılmaktadır.

İstenilen kadar yağ toplandıktan sonra özel bir makine içerisinde bu yağlar saflaştırılmakta ve kalça bölgesine nakil edilmesi için hazırlanmaktadır.

Her şey hazır olduktan sonra, kalçaya yağ dokusunun enjektesi yapılmaktadır. Kalıcılık konusunda da bahsedilen gibi, brezilya poposu estetiğinin yüzde yirmilik kısmı erimektedir. Bu nedenle cerrahlar burada istenenden biraz daha fazla yağ takviyesi yapabilmektedirler.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta kesinlikle bu işlemin uzman bir estetik cerrah tarafından yapılmasıdır. Aksi takdirde çeşitli komplikasyonlara sebebiyet verilebilir. Çok ünlü isimlerin bile merdiven altı tabirli yerlerde yaptırdıkları BBL uygulaması yüzünden sorun yaşadıkları bilinmektedir. Bu nedenle kesinlikte alanında uzman kişilerle çalışılmalıdır.

Brezilya Kalça Estetiği Kimler Yaptırabilir?

Genel olarak Brezilya kalça estetiği yaptıranlar veya yaptırmak isteyenler, popo görünümünden rahatsız, daha çok sarkmış veya az kıvrımlı popo yapısına sahip olan kişiler olmaktadır. Bu anlamda da 18 yaş üzeri, kilo ve boy oranı normal sınırlarda veya normal sınırlara yakın olan kişiler bu operasyonu tercih edebilmektedirler.

Kalçada aşırı bir derecede sarkma mevcut değil ise ve popo hacmi yağ enjektesi yapılamayacak kadar küçülmemiş ise, kişi gerçekten ameliyat sürecine hazır ise de bu operasyon gerçekleştirilebilmektedir.

Brezilya Kalça Estetiği Sonrası Süreç Nasıl İlerler?

Ameliyat sonrası kişilerin dikkat etmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Öncelikle ilk altı ay, enjekte kısmında ödem ve şişlikler oluşacağı bilinmelidir. Hastanın asıl istediği vücut formu tam anlamı ile altı aydan sonra yerine oturmaktadır.

Burada hasta uzun süreler boyunca uzmanların önerdiği ameliyat giysilerini kullanmalı ve yaklaşık iki hafta boyunca ayak durmalı, yan yatma veya yüz üstü yatma haricinde kesinlikle kalçalarının üstüne oturmamalıdırlar.

İki aydan sonra uyluk altına konacak minderler veya simit şeklindeki minderler ile oturma sağlanabilmektedir.

BBL Sonrası İz Kalır Mı?

Bu süreç sonrasında hastaların merak ettiği bir de ‘ BBL iz kalır mı? ‘ sorusu olmaktadır. Bu ameliyatta yaklaşık 4 mm uzunluğunda kesi izleri mevcut olacaktır fakat bunlar kalçanın görünmeyen yerlerinde olmaktadır. Zamanla da izler iyileşip küçülmeye başlamaktadır. Bu nedenle evet iz vardır ama dert edilecek düzeyde değildir.

Sonuç olarak ‘ Brezilya kalça estetiği kalıcı mı? ‘ sorusunun cevabı ve diğer açıklamalar ışığında sizler de vücut postürünüz için bir karar alabilir ve bir uzmana danışabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap