1. Ana Sayfa
  2. OlsadaYesek Blog

Dolgun Bir Yüz İçin Ne Yapmalı?

Dolgun Bir Yüz İçin Ne Yapmalı?
Dolgun Bir Yüz İçin Ne Yapmalı
0

Dolgun Bir Yüz İçin Ne Yapmalı?

 Birçok kadın dolgun bir yüz için neler yapılması gerektiğini merak eder. Bu anlamda dolgun bir yüz için ne yapmalı?

  • Dengeli ve sağlıklı beslenme rutini oluşturmak,
  • Yüz dolgunlaştırıcı yağlar kullanmak,
  • Dolgun bir yüz için egzersiz yapmak,
  • Botoks yaptırmak.
  • Cilde dolgunluk veren serumlar kullanmak.

Dolgun bir sahip olmak için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerin çoğunu evde kendi rutinimize kattığımızda cildimizdeki farkı görebiliriz. Tek yapmamız gereken yazılanları okumak ve düzenli olarak uygulamak.

Çoğu kadının isteklerinden biri de dolgun bir yüze sahip olmaktır. Kadınların bu isteğinin nedeni ise dolgun yüzün, güzelliğin ve sağlığın sembolü olmasıdır. Dolgun görünen yüz çekiciliğin, feminenliğin göstergesidir.

 Dengeli ve Sağlıklı Beslenme Rutini Oluşturmak

 Yüz çöküklüğüne çözüm olarak dengeli beslenmeli ve her besini mevsiminde tüketmeliyiz. Özellikle cilt dolgun ulaştırmaya etkisi fazla olan besinler, içerisinde kolajen barındıran yiyeceklerdir. Kolajen barındıran yiyecekleri bolca tüketmek cilde dolgunluk kazandırırken aynı zamanda cildin esnekliğini de arttırarak kırışıklık görünümünü azaltır ve yaşlanmayı geciktirir. Kolajen miktarı fazla olan besinler tercih edilmelidir. Hayvansal et tüketmek. Kemik iliği suyu içmek. Süt ve süt ürünleri ve yumurta tüketmek. Aloevera suyu içmek, tam tahıl içeren ekmekler, antioksidan değeri yüksek besinler tüketmek. Cilt dolgunluğunu arttırır, kolojen üretimini destekler.

Yüz Dolgunlaştırıcı Yağlar Kullanmak

Daha çekici görünen bir yüz yanak için dolgunlaştırıcı yağlar kullanılmalıdır. Dolgunlaştırıcı etkisi olan yağlar; zeytinyağı, shea yağı, avokado yağı ve jojoba yağıdır. Evde yanak dolgunlaştırmak için bu yağlardan herhangi biri seçilerek, haftada bir ya da iki kez cilde uygulanmalıdır. Yağlar uygulanırken 10-15 dakika boyunca masaj yapılması oldukça önemlidir. Masaj sayesinde kan dolaşımı hızlanarak, cildin daha parlak ve daha dolgun görünmesi sağlanacaktır.

Dolgun Bir Yüz İçin Egzersiz Yapmak

Evde yanak dolgunlaştırmak için yüz yogası uygulanmalıdır. Parmaklarınızı yanağınızın alt kısmından yukarıya hareketlerle, elmacık kemiklerinize doğru dikey ve düzenli hareketler yaparak kendi rutininizi oluşturabilirsiniz. Günde 5 – 6 dakikanızı yanak dolgunlaştırma egzersizlerine ayırdıktan sonra yüzdeki farklılık ortaya çıkacaktır. Yüze egzersizleri uygulamadan önce dolgunlaştırıcı etkisi fazla olan yağlardan da faydalanarak egzersizler yapılmaya başlanabilir. Böylece hem egzersizin etkisi daha fazla olacak hem de cildin yağ sayesinde daha fazla neme ve dolgunluğa kavuşması sağlanacaktır. Balon şişirmek ve gua sha taşı kullanmak gibi vb. uygulamalar da cildin dolgunlaşmasına yardım etmektedir.

Botoks Yaptırmak

Doğal dolgunlaştırma yöntemlerinin yanı sıra estetik operasyonları da tercih yüze dolgunluk kazandırmak için edilebilir. Özellikle yüz dolgu türlerinden göz altı ışık botoksu, yanak dolgusu, çene dolgusu, nasolabial dolguları tercih edilebilir. Botoks ve dolgu işlemlerinin belli bir süre geçtikten sonra erimesinden kaynaklı olarak ara ara tekrarlanması gerekmektedir.

Cilde Dolgunluk Veren Serumlar Kullanmak

Dolgunluk kazandırma etkisinin yüksek olduğu bilinen başlıca serumlar vardır. Bunlar  hyalüronik asit içerikli ve c vitamini içerikli serumlar olup dolgunlaştırıcı etkileri nedeniyle kullanılırlar. Bu nedenle yüz dolgunluğu için bu tarz serumlar tercih edilmelidir. Hyalüronik asit ve c vitamini serumlarının maksimum etkisini alabilmek için temiz ve durulanmış cilde günde 1 defa ve uzun süre uygulanması gerekmektedir.

Doğru Nemlendirici Kullanmak

Bir diğer önemli madde ise kişinin yüz tipini tanıyarak doğru nemlendiriciyi kullanmasıdır. Düzenli nemlendirici kullanımı cildin nem kazandırmasının yanı sıra yüzün daha dolgun ve canlı görünmesine de yardımcı olur. Metinde dolgun bir yüz için ne yapılacağını irdeleyerek, yüz dolgunlaştırma yöntemleri hakkında bilgi sahibi olduk

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap