1. Ana Sayfa
  2. OlsadaYesek Blog

Expigment Krem Ne İşe Yarıyor?

Expigment Krem Ne İşe Yarıyor?
Expigment Krem Ne İşe Yarıyor
0

Expigment Krem Ne İşe Yarıyor?

Krem içerisinde %2ile %4 arasında hidrokinon bulunan Expigment krem ne işe yarıyor? konusu ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz. Öncelikle cilt de bulunan sivilce izleri, çiller, koyu lekeler, cilt yanıkları ve siyah noktadan sonra oluşan cilt rengi eşitsizliğini ortadan kaldırıyor. Pek çok sebepten dolayı meydana gelen cilt lekeleri için uzman dermatologlar bu Expigment kremi önermektedir.

Expigment kremin etkin maddesi hidrokinon olarak bilinmektedir. Aynı zaman Expigment krem adı ile 2 farklı kremi bulunmaktadır. Biri %2 oranında hidrokinon etkin madde içerirken, ikincisi %4 hidrokinon etkin madde içeriyor. Dolayısı ile doktorunuz cildinizde var olan soruna göre ikisinden birini öneriyor. Kremin içerisinde bulunan etkin madde cilde nüfuz ettiğinde cilt renginde açılmalar gözle görülür şekilde gerçekleşiyor. Özellikle sivilce lekeleri, koyu lekeler ve çil gibi lekelerden rahatsız olan kişiler bu kremi kullanabilir. Peki, Expigment krem nasıl kullanılır?

Expigment Krem Nasıl Kullanılır?

Expigment kremi kullanmak için uygulanacak bölgenin temiz ve kuru olması gerekmektedir. Ardından ince bir katman şeklinde lekenin üzerine sürün. Bu kremin sabah ile akşam olmak üzere günde 2 kere kullanılması öneriliyor. Ancak doktorunuzun belirlediği kullanım süresine uygun hareket etmeniz en doğrusu olacaktır. Expigment krem kullanımı ile cilt lekeleri kısa sürede giderilir. Ancak hassas cildi olan kişilerde kızarıklık veya yanma gibi benzeri şikayetler ortaya çıkabilir. Bu süreçte kremi kullanmayı bırakın ve doktorunuza danışın.

Expigment Krem Ne İçin Kullanılır?

Expigment krem ne için kullanılır? sorusuna kısaca yanıt vereceğiz.

  • Cilt lekelerinin tedavisinde kullanılır.
  • Çillerin giderilmesi için önerilmektedir.
  • Cildin renk tonunu açmak için kullanılır.
  • Sivilce lekelerinin yok edilmesi için önerilir.
  • Bıyık bölgesinde oluşan kararmaları önlemek için kullanılır.
  • Deri yüzeyindeki renk ton farklılıklarının giderilmesi için kullanılır.

Deri yüzeyinde oluşan lekeleri gidermek için kullanılmaktadır. Koyu renkte oluşan halka lekeleri giderme konusunda oldukça etkili bir kremdir. Eczanelerde reçete ile satılan bir krem olduğu için doktor kontrolü altında kullanılması gerekmektedir. Expigment krem ne işe yarıyor? konusu ile ilgili tüm bilgiler yukarıda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap