1. Ana Sayfa
  2. OlsadaYesek Blog

Hamilelikten Önce Egzersiz Yapın


1

Hamile kalmayı mı düşünüyorsunuz? Vücudunuzu forma sokmak için bir egzersiz programına başlamak için mükemmel bir zamandır. Egzersiz, kaslarınızı sıkılaştırır ve güçlendirir, ayrıca vücudunuzu iyileştirir. Şimdi hazırlanarak, müstakbel bebeğinizi taşıma ve teslim etme gibi zorlu görevler için daha iyi formda kalmanın tam sırası. Bir fitness rutinine adamak için vakti olmayan birçok kişiden biri olduğunuzu düşünüyor musunuz? Ardından, “gizlice sokma” ve “şekillendirme” yollarıyla ilgili bu ipuçlarına göz atın.
Evde olağan rutinlerinize aktif bir dokunuş ekleyin. Örneğin, bisikletinizi telefonla aramak yerine komşunuzun evine götürün.


Keyifli ve canlandırıcı bulduğunuz aktiviteleri seçin.
Ağrıya neden olan herhangi bir egzersizden kaçının.
Eski yollara geri dönün – arabayı kendiniz yıkayın, çim biçme makinesiyle çimlerinizi kesin, garaj yolunuzdaki karı kürekle atın.


Kendinizi rahat hissettiğinizde yoğunluğu artırarak kendi hızınızda egzersiz yapın.
Partnerinize derin masaj yapan bir sırt masajı verin. Bu kol, göğüs ve sırt kaslarınız için harikadır ve karşılığında bir tane alabilirsiniz.


Doğru yemek yiyerek ve yeterli miktarda uyuyarak enerji seviyenizi koruyun.
Bahçeyi ayıklayın. Eğer yoksa, bir tane dik. Bir bahçe, büyüme mevsimi boyunca fiziksel aktivite ve taze meyve ve sebzeler sağlar.


İlginç olması için egzersiz rutininizi değiştirin.
Ekmek pişirin.


Yaşam tarzınıza uygun aktiviteler seçin. Hayatınızın karmaşıklığına ve stresine katkıda bulunmaktan kaçının.
Asansörlerden ve yürüyen merdivenler yerine, katlar arasındaki merdivenleri kullanın.
Öğle yemeği molanız sırasında dışarıda canlandırıcı bir yürüyüş yapın.
Yürüyüş kulübü veya aerobik dersi gibi sosyal etkileşim ve destek sağlayan egzersiz fırsatlarını araştırın.
E-posta ile göndermek yerine bir not verin. Dahili numarayı çevirmek yerine bir iş arkadaşınızın ofisine gidin. Fotokopi makinesini veya banyoyu farklı bir katta kullanın ve merdivenlerden çıkın.
Maliyet caydırıcı ise, pahalı ekipman veya tesisler gerektirmeyen faaliyetler arayın. Topluluk veya kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından yürütülen programlara katılmak genellikle daha düşük maliyetlidir.
Mahallede günlük yürüyüşler veya bisiklet gezileri için bir arkadaşınızla ortak olun.
Arabanızı bir otoparkın en uzak noktalarına park edin.
Köpeğinizle yürüyüşe çıkın. Evcil hayvanınızın da formda kalması gerekiyor.
En sevdiğiniz çocukluk etkinliklerini yeniden keşfedin – bowling, okçuluk, tekerlekli paten, ip atlama, yüzme, kızağa binme.


Egzersiz yaparken en sevdiğiniz müziği dinleyin.
Bir egzersiz programına başlamadan önce doktorunuza danışmayı unutmayın. Sonra günlük yaşamınıza “gizlice girerek” egzersiz yaparak eğlenin. Unutmayın, küçük adımlar sağlığınız için büyük bir fark yaratabilir, bu yüzden bir dahaki sefere ve bir dahaki sefere merdivenleri kullanın.

İlginizi Çekebilir
DALIŞ EĞİTİMİ

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın