1. Ana Sayfa
  2. OlsadaYesek Blog

Her İnsanın Başından Geçen 4 Durum

Her İnsanın Başından Geçen 4 Durum
0

Her insanın başına gelen ve başından geçmiş kötü olaylar vardır. Kötü olaylar ile mutluluk saçan olayların hepsinin birbirinden önemli detayları vardır: kötü olaylar, insanın beyninde kalıcı bir anı oluşturur, iyi olaylar ise çabucak unutulup giderler ancak bir günlüğün içine yazılmadıkça.


İnsan toplum içinde kendini bir birey olarak tanımlaması için yaşam üzerine birçok hata yapması ve ders alması gerekir, tabi ki hata yapmaması daha iyi olur fakat hata yapmazsa da kesinlikle hayatının bir yerinde hata yaparak dersini alması gerekecektir. Çünkü hayat insanın en büyük öğretmenidir ve insanlar hatalarından ders çıkardığı müddetçe güzel bir hayat sürebilirler. Kesin soyut bir kanıttır, rahatlıkla inanabilirsiniz. İşte her insanın başından geçen 4 durum…


1-Şimdiki Durumundan Dolayı Geçmişi Suçlamak
İnsanları kaliteli bir yaşam, zenginlik ve mutlu bir hayat sürmek gibi harika hayalleri vardır fakat hayalleri için harekete geçen kişi sayısı sadece hayal kurmakla yetinen insanların sayısına göre bir hayli azdır, sadece hayalleri hakkında sabahın erken saatinde kalkıp harekete geçenler istedikleri bir hayat yaşayabilir, diğerleri ise sadece yaşadığı olayları, çevresel faktörleri ve yaşadığı geçmişi suçlayarak kendi gözleriyle gördükleri hayattan şikayet etmektedirler.


2-Mutluluğu Uzaklarda Aramak
Mutluluk hiçbir zaman dünyanın öbür ucunda ya da bilinmeyen başka bir evrende değil, insanın her zaman aradığı mutluluk kendi duygularında ya da yaşamakta olduğu hayal dünyasındadır. Hayat hep bir uzun yolda geçen maceraların hepsine denmektedir. İnsan, biriktirdiği güzel anılarını hatırlayarak mutlu olabilir.


3-Kendini Küçümsemek
Birey geçirdiği kötü bir olay yüzünden suçlu olmadığı takdirde bile kendini suçlayarak küçümsüyor. Bir insanın kendini küçümsemesi sahip olduğu potansiyelini yok etme ihtimali artırır ve kötü bir hayat sürmesine neden olabilir. En kötü zamanlar geçirse bile insan kendini asla küçümsememelidir.


4-Olanlara Zaman Tanımamak
Kötü olaylar ve iyi olaylar gelir geçer, sıradan hayat süren birisi için olaylar her zaman heyecan vericidir ve sonsuza kadar sürmesini ister, ancak her şeyi sonu olduğu gibi yeni olayların başlama vakti vardır. Olayların insanın üzerinde duygusal etkiler bırakıyor fakat belli bir zaman geçtikten sonra denge kavuşarak hayatına devam eder. Geçmişten gelen duyguları bir kenara gerekerek yeni sayfa açmak gerekir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap