1. Ana Sayfa
  2. OlsadaYesek Blog

İnsanı Mutlu Olmasını Sağlayan 3 Kural


0

Artık dünyası eskisi gibi değil ve ekonomiyi etkileyen sistem yavaş yavaş değişmektedir. İnsanlar artık sosyal medya platformları sayesinde “düşünüyorum öyleyse varım” ilkesi yerine “yaşıyorum öyleyse varım” tercih ediyor. Bunun altında yatan bir yaşanmamış hayaller, psikolojik sorunlar ve uzun bir süre boyunca konfor alanında yaşamak olabilir, tabi bu her insandan insana değişebiliyor. Ancak günümüzün insanında tek bir gerçek var, o da kendisini mutlu eden şeylerin peşinde üzere uygulaması gereken birkaç temel kural vardır. İşte o kurallar…


1-Basit Yaşam
İnsanı büyümeye başladığı zaman bir konfor alanında büyür ve daha geniş bir konfor alanı yaratmak için çalışmaya başlar, hayatına giren eşyalar sayesinde belli bir süre mutlu oluyor. Bu da insanın kendisini kandırmasıdır ve gerçeğin hayatın farkına vararak yavaş yavaş mutsuzluğa doğru yol almaya başlayacaktır. Aksine basit bir yaşam sürmek insanın kafasının daha az stresli ve fazla eşyalar yüzünden kaybedilen zamanı rahatla geri kazanabilirsiniz. Ayrıca fazladan eşyalarınızı satarak finansal açıdan pozitif yönde ilerleme kaydedersiniz.


2-Olumlu Fırsatlar
İnsanın karşısına her zaman olumlu fırsatlar çıkar ancak bunu fırsatları görmek için geniş bir bakış açısına sahip olmak gerekir. İnsan beyni birden fazla meşgul olduğu zaman bakış açısı daralır ve sadece algıladığı işle odaklanır. Konuya odaklanmak iyidir, lakin fırsatlarda görmezlikten gelinmez. Hayatınızı değiştirecek fırsatları sakın kaçırmayın.


3-Hedef-Motivasyon-Pratik
Her gün zinde olmak için insanın hedefleri olması için insanın hedefleri mutlaka inanması gerekmektedir. Hedeflere inanmak insanın motivasyonu, motivasyonu harekete geçirmek içinde bolca pratik yapmak gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap