1. Ana Sayfa
  2. OlsadaYesek Blog

Kabuğu Soyulmuş Sarımsak Nasıl Saklanır?

Kabuğu Soyulmuş Sarımsak Nasıl Saklanır?
0

Soyulmuş sarımsağı saklamanın en iyi yolunu öğrenmek için mutlaka bu yazıyı okuyun. Birçoğumuz muhakkak sarımsağın kokusundan rahatsız oluyoruz. Fakat son derece faydalı olan sarımsağı yemeden de yapamıyoruz.

Sarımsağın kabuğunu soymak ya da doğramak her zaman kokusu sebebi ile bizi rahatsız eder ve her ihtiyaç duyulduğunda ayrı ayrı soymak yerine hepsini toptan bir defada soyup saklamak fikri oldukça mantıklı gelir. Fakat kabuğu soyulmuş sarımsak nasıl saklanır? konusu hakkında bazı bilgilere ihtiyaç vardır.


Soyulmuş olarak saklayacağımız sarımsakların öncelikle iyi görünümlü ve sağlam olmalarına dikkat edilmelidir. Zira bu husus saklanacak sarımsakların daha uzun ömürlü olmalarında büyük önem taşımaktadır.


Soyulmuş sarımsaklar nasıl saklanır?
Önceden kabuklarını soyduğunuz sarımsakları bir cam kavanoza koyunuz. Daha sonra sarımsakların üzerini kaplayacak kadar zeytinyağı ile doldurunuz. Bu sayede önceden soyduğunuz sarımsakları bozulmadan, tazeliğini koruyacak bir şekilde uzun süre buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca sarımsakların kokusu sinen zeytinyağını ise yemek ya da salatalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yemeklere çok az bir miktar bu kavanozdan zeytinyağı akıtarak sarımsak kokusunu ve tadını verebilirsiniz.


Sarımsak soymanın kolay yolu:
Sarımsak soymak için birde küçük bir püf noktası verelim. Sarımsağı soyacağınız bıçağın yassı tarafı ile ya da bıçağın sapı veya başka herhangi bir yassı malzeme ile sarımsağın üzerine kırt diye bir ses gelinceye kadar bastırın. Bu ses sarımsağın üzerindeki kalın kabuğun kırılma sesidir. Sonrasında ise elinizde kabuğu rahatça soyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap