1. Ana Sayfa
  2. OlsadaYesek Blog

Kan Grubu B Olanlar Nasıl Zayıflar? 2023 (Detaylı Anlatım)

Kan Grubu B Olanlar Nasıl Zayıflar? 2023 (Detaylı Anlatım)
Kan Grubu B Olanlar Nasıl Zayıflar?
0

Kan Grubu B Olanlar Nasıl Zayıflar?

Zayıflamak isteyenler ve bu konuda kan grubu ile bağlantı kuranlar için kan grubu B olanlar nasıl zayıflar? Sorusu ön plana çıkmaktadır. Aslında her kan grubu için zayıflama süreci ve bu süreci hızlandıran etkenler farklılık göstermektedir. Özellikle kişinin yaşı, kilosu, metabolizması kadar kan grubunun da etkisi göz ardı edilemez. Ayrıca bunlara ek olarak tabi ki kan grubuna göre düzenlenmiş bir zayıflama listesi ile zayıflamak daha kolay hale getirilebilir.

B Kan Grubu Diyeti Nasıl Olur?

B kan grubunda olan kişilerin diyet listelerinde mısır, buğday, mercimek, susam ve fındık bulunmamalıdır. Ancak zeytinyağı elbette olmalıdır. Ayçiçek yağı, mısırözü yağı, susam yağı gibi aylar kesinlikle tüketilmemelidir. B kan grubu kişilerin diyet listesinde süt ürünleri yer alabilir. Bunlar kaşar, süt, peynir ve yoğurt olarak belirtilmektedir.

B kan grubunda bulunan kişilerin kuyruk yağı kullanmalarında bir sakınca yoktur. B kan grubunun tüketmesi gereken sebzeler ise lahana, havuç, patates, karnabahar, patlıcandır. Diyet listesinde bunların yer alması tamamen B kan grubuna özgü bir durumdur. Ayrıca bu belirtilenlerin haricinde yani zararlı olan besinlere yönelmemek gerekir. O halde kan grubu diyeti nasıl olur? Sorusunun cevabı tüm bu belirtilenlerdir.

B Kan Grubu Ne Yememeli?

B kan grubu için hayvansal proteinler önerilmemektedir. Domuz pastırması, ördek, tavuk, kaz, bıldırcın ve deniz ürünleri tüketilirken dikkat edilmelidir. Amerikan peyniri, dondurma ve dil peyniri de önerilmemektedir. Çam fıstığı, kaju, kabak çekirdeği ve susam da çok yenmemelidir. Mısır, pamuk, fıstık, aspur ve susam yağları da önerilmemektedir. Domates, kabak, turp, avokado gibi gıdalara da pek yönelmemek gerekir. Bu besinlerin bilinmesi halinde B kan grubu ne yememeli? Sorusunun yanıtı alınmamaktadır.

B Kan Grubu Nasıl Beslenmeli?

B kan grubu için kuzu, keçi, hindi, tavşan, koyun ve balık etleri yenebilmektedir. Doğal süt, beyaz peynir, yoğurt, pirinç ve buğday çeşitleri, vişne, muz, üzüm, patlıcan, kereviz, pancar gibi gıdalar rahatlıkla yenebilir. Kan grubu B olanlar nasıl zayıflar? Sorusu bu besinlere dikkat edildikçe mümkün olmaktadır.

Kan Grubu B Olanlar Nasıl Zayıflar?
Kan Grubu B Olanlar Nasıl Zayıflar?

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap