1. Ana Sayfa
  2. OlsadaYesek Blog

Kaş Laminasyonu Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Laminasyonu Nedir ve Ne İşe Yarar?
Kaş Laminasyonu Nedir ve Ne İşe Yarar
0

Kaş Laminasyonu Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş liftingi son zamanlarda ilgi gören bir işlem olduğu için “Kaş laminasyonu nedir ve ne işe yarar?” sorusu da merak ediliyor. Öncelikle kaş laminasyonu, kaş liftingi olarak da adlandırılmaktadır. Kaşların uzun süreli şekillenmesi için uygulanan bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Düzgün ve şekilli kaşlar isteyen kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Bu işlem de kaşlar düzleşiyor ve şekil alıyor.

Özellikle sert tüylerin ters yöne doğru büyümesi, kaşlarda olan asimetri ve farklı rengi alması için kaş laminasyonu yapılmaktadır. Bu sayede kaşlarınız olduğundan daha kalın görünecektir. Kaş laminasyonu işleminde kaşlara doğal bir görünüm verilir. Kaş kılları uysallaşır ve sabitlenir. Ancak kaş laminasyonu yaptırmak için alanında uzman bir güzellik uzmanı tercih edilmelidir.

Kaş Laminasyonu Nedir ve Ne İşe Yarar
Kaş Laminasyonu Nedir ve Ne İşe Yarar

Kaş Laminasyonu Ne İşe Yarar?

Kaş laminasyonu ne işe yarar? Özellikle kaşları sürekli aşağı düşen, kaş tüyü yanlış yöne uzayan ve kıvrılan kaşlar için etkili bir işlemdir. Kaşlarının simetresinden şikayetçi olan kişiler de kaş laminasyonu işlemini yaptırabilir. Bu işlem oldukça özeldir. Düşük kaşlara sahip olan kişiler için kurtarıcı bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz. 2-3 ayda bir uygulanan bu işlem ile kaşlar yukarı doğru taranır ve eşit görünür. Dolayısı işe kaşların yukarı doğru sabitlendiği söylenebilir. Sizler de daha dinamik ve etkileyici bakışlara sahip olmak istiyorsanız kaş liftingi yaptırabilirsiniz. Bu işlem ağrısız ve acısızdır.

Kaş bakımına önem veren herkes bu işlemi yaptırabilir. Bu işlem 6-8 hafta kadar kalıcıdır. İnatçı kaşların kolayca şekil almasına yarayan bir işlemdir. Sert kaşlara sahip olan kişiler de kaşlarının şekil alması için bu işlemi tercih edebilir. Kaş laminasyonu sırasında kaş arası doldurulmaz. Ancak daha gür ve şekilli kaş elde edilir. Kaşa istenen şekil verildikten sonra özel yapıştırıcı kullanılarak beklenir. Bu süreçte istenirse kaş boyaması yapılabilir. Uygulama esnasında kaşa botoks bakımı yapılarak daha güçlü ve gür kaşlara sahip olunması sağlanır. Bu makalemizde sizlere kaş laminasyonu nedir ve ne işe yarar? konusu ile ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap