1. Ana Sayfa
  2. OlsadaYesek Blog

Lazer Epilasyon Selülite İyi Gelir Mi?

Lazer Epilasyon Selülite İyi Gelir Mi?
Lazer Epilasyon Selülite İyi Gelir Mi
0

Lazer Epilasyon Selülite İyi Gelir Mi?

Günümüzde teknolojik cihazların gelişmesiyle beraber kadınların korkulu rüyası olan selülit için lazer epilasyon selülite iyi gelir mi? gibi sorular merak uyandırmaktadır. Selülitle mücadele edebilmek için bu güne kadar birçok farklı yöntem denenmiş ve son olarak ise bu durum için daha hızlı ve kesin çözüm sunan lazer epilasyon çare olarak düşünülmektedir.

Amerikan Dermatoloji Derneği tarafından yapılan bir araştırma neticesinde lazer epilasyonun selüliti giderici bir etkisinin bulunduğu kanıtlanmıştır. Lazerle selülit tedavisi ve buna ek olarak bölgesel incelme, sıkılaşma gibi durumlar tam olarak ameliyatsız olarak gerçekleşmektedir. Bu lazer yönteminin en önemli etkisinden biri olarak 3 – 6 ay süre kadar hala selülit üzerindeki etkinin devam edebilmesidir.

Lazerle Selülit Tedavisi İçin Hangi Teknikler Kullanılır?

Lazer ile yapılacak olan selülit tedavisi için birtakım teknikler kullanılmaktadır. Peki lazerle selülit tedavisi için hangi teknikler kullanılır? Diod lazer, infrared ıık enerjisi, vakum etkisi, mekanik masaj olarak sıralanabilmektedir. Tüm bu teknikler uzmanlar tarafından kişilere anlatılmaktadır. Çünkü her birinin ayrı şekilde özellikleri olmakla beraber kişinin de talebi doğrultusunda teknik uygulamanın yapılması gerekmektedir. Burada kişinin sağlıksal açıdan ve selülit durumuna göre uygun bulunursa işleme başlanmakta ve selülit derdinden kurtulmak mümkün olmaktadır.

Lazerle Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle yapılacak olan selülit tedavisinde ilk etap olarak infrared ışık enerjisi kullanılmaktadır. Yapısı bozulmuş, şişmiş ya da büyümüş olan yağ hücreleri hedeflenmektedir. Burada yağ hücrelerinin normalden daha olumsuz şekilde şekillenmesiyle beraber bu hücrelere çalışılıp geçirgen olması sağlanmaktadır. Daha sonra diod lazer tekniği sayesinde parçalanan sıvı yağ dokularının sıvı hale getirilmesi sağlanmaktadır. Bu durumla birlikte vücuttan atılması işlemi gerçekleştirilmektedir.

İdeal bir forma kavuşturulmuş olan yağ dokuları vakum ve buna ek olarak mekanik masaj yöntemi ile lenf yollarlına transfer gerçekleştirilmektedir. Lazerle selülit tedavisinin sonucu olarak parçalanan yağ dokuları vücuttan atılıp lenf veya idrar yoluyla sağlanmaktadır. Tüm bu aşamalar ve kullanılan teknikler kişinin selülitlerinin yok olmasını sağlamaktadır. Lazerle selülit tedavisi nasıl yapılır? Sorusunun yanıtı olarak bu belirtilenler uygulanmaktadır.

Lazerle Selülit Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Lazer ile yapılan selülit tedavisi sayesinde kişinin fiziksel olarak kendini daha iyi hissetmesi mümkün olmaktadır. Bu durumda kişinin selülit yapısı, fiziksel özellikleri seansların ne kadar süreceği konusunda yardımcı olmaktadır. Bu nedenle kişiye net şekilde seans sayısının belirtilmesi doğru olmamaktadır. Genel olarak bakıldığında lazerle yapılan selülit tedavisi 4 – 6 seans aralığında sürmektedir.

Hafif selülitler için yapılan seanslar 2, yoğun selüllitlerde ise 8 seans olarak devam etmektedir. Bu durumda kişinin seliülit yoğunluğu ve fiziksel özellikleri dikkate alınmaktadır. Bu nedenle selüllitin yoğunluğu ve dağılımı da etkili unsurlardandır. Lazerle selülit tedavisi kaç seans sürer? Sorusunun yanıtı olarak selülitin yoğunluğu göz önünde bulundurulmaktadır.

Lazerle Selülit Tedavisinde Yan Etkiler Var Mı?

Lazer tedavileri genellikle FDA tarafından onaylanmış olarak kişilere uygulanmaktadır. Bu nedenle lazerle selülit tedavisinde yan etkiler var mı? sorusunun yanıtı kişiler için tehlike oluşturmamaktadır. Kullanılan lazer teknikleri insanlar üzerinde yan etki ya da alerjik olarak reaksiyon oluşturmayacak şekilde hassasiyetle yapılmaktadır.

Lazer sonrasında kişilerin selülit bölgelerinde kızarıklık, kabuklanma ya da pullanma gibi durumlar ortaya çıkabilir. Ancak bunlarda korkulacak bir durum olmamakla birlikte tedaviden kısa  bir süre sonra geçebilmektedir. Oldukça güvenli ve kaliteli şekilde yapılan lazer epilasyon selülite iyi gelir mi? sorusunun yanıtı da kişilerin lehine sonuçlanmaktadır.

Yazar Hakkında

Yorum Yap