1. Ana Sayfa
  2. OlsadaYesek Blog

Pes Etmemek İçin 3 Kural

Pes Etmemek İçin 3 Kural
0

Hayat fırsatlarla ve gizemli maceralar ile dolu. Tek yapmanız gereken sadece kendi hikayenizi yazmak için adım atmak. İnsanlar hayalleri ile büyür, eğitim alır ve mesleklerini yapmaya başladıktan sonra sadece para yaşamaya çalışır, lakin para için yaşamak sadece çaresizliğe yakalanmış insanların işidir. Evet bu olay her insanın başına gelebilir fakat çaresizlikle yaşamak yerine hayalleri ve yaşamak istediği için kimseyi dinlemeksizin mücadele etmesi gerekir. Bir şey uğruna sonuna kadar mücadele etmek aslında ve ilerlediği yolda sonuna kadar pes etmemek insanın doğasında var ve sadece bunu keşfetmek gerekiyor. İşte pes etmemek için 3 kural…


1-Motivasyonu Tekrarlamak
Motivasyon kelimesi günümüzde insanlar tarafından popüler hale gelmiş durumda. Motivasyon kelimesinin anlamı insanın sahip olduğu potansiyeli ilerleyeceği yolda kullanmasına yardım etmek üzere ilişkilendirilir. İnsan her gün yatağından kalmak için bir neden arar ya kendisi için kalkar ya da sahip olduğu sorumluluklarını yerine getir. Buradaki örnekte bahsedilen insanın beyninden geçen harekete geçiren kelimelerdir. Sadece yataktan kalkmanız için bir amacınız ve harekete geçecek gücü bulmaya çalışın yeter. Adım atmak önemlidir ama adım atmaktan daha önemli bir etken varsa adım atmayı sürdürebilmektir.


2-Pratik
İnsanlar hayallerinin peşinde koşarken tecrübe edinmeksizin yola çıkıyor. Tecrübe bu hayatta her şeydir ve tecrübe ile ders alınan her şey alışkanlık haline gelir. Tecrübe ve pratik arasında bir doğrudan bir bağlantı var. Pratik yaparak her şeyi elde edemezsiniz fakat imkansızlığa doğru giden yolda pes etmemek üzere gelişimizi sağlar. Pratik yapmaktan asla vazgeçmeyin, mümkünsen ilgilendiğiniz ve uğraşmak isteyeceğiniz her alanda pratik yapın ki harika ve kaliteli işler yapmaya başlayın.


3-Kısa Yollar Kalıcı Hale Getirmek
Uzun süre boyunca pratik yaparak ya da geçtiğiniz uzun yolları zaman tasarruf üzere kısa yol bulmak arayışa girmişinizdir ve muhtemelen kafaya koyduğunuz kısa yolları muhtemelen bulmuşsunuzdur. Ancak nadir zamanlarda kafaya koyduğunuz kısa yolları kalıcı hale geliyor. Bu da insanın ben dili gibidir, ben dili çevresel etkenlerden dolayı pek fazla aktif olmaz. Ancak insan kendisi ile yalnız kaldığı zaman ben dili aktif hale gelir. Bu yüzden bulduğunuz kısa yollarınızı kalıcı hale getirmek için yoğun bir çalışma gerekir.

Yazar Hakkında

Yorum Yap