1. Ana Sayfa
  2. OlsadaYesek Blog

Refah Dolu Hayatın 4 Sırrı


0

Bundan 20 yıl önce insanlar birikim, tasarruf ve para kazanmak şimdikiyle göre daha kolay fakat dünyadaki insan popülasyonunun artması yüzünden para kazanmak bir yarışa dönmüş durumdadır. Günümüzdeki insanların çalışma ekonomik durumu kişiden kişiye değişiklik göstermektedir ve sistemdeki bazı eksiklikler yüzünden zengin insanlar ile fakir insanların gelir dağılımı arasındaki fark gitgide artmaktadır. Ancak sistemleri eksiklikler yüzünden kendinizi hemen sefil bir hayata zindan etmemelisiniz, muhtemelen neden diye soracaksınız. Bunun nedeni sistemin temelinde yatıyor. Örneğin iş dünyasına atılmak isteyen birisi harika fikirleriyle iş dünyasına atılıyor ve hayal bile edemeyeceği paralar kazanıyor, unutulmaması gereken bir kural daha var: parayı uzun yıllar boyunca korumak. İşte size refah dolu hayatın 4 sırrı…


1-Sabahları Erkenden Kalmak
Sabahları güneş doğmadan önce kalkan bir insan diğer insanlara göre her zaman hayatta önde başlar. Normalde iş dünyasında insanlara işe gitmek için mesai saatinin hemen öncesinde kalkmayı, iş yerinde kahvaltı yapmayı tercih ediyor. Bu tür insanlara “keyfine düşkün” denir. Aksine durumlarda iş yapmak istemez ve genellikle reklamını yapma peşindedir. Zaten muhtemelen yöneticiler bunun farkında olur. Sabahları erkenden kalmak finansal özgürlüğe erkenden kavuşmanın yegane anahtarlarından biridir. İş yerine gittiğinizde performansınız yüksek seviyede olur, performansın yüksek olduğu yerde de yüksek miktarda paralar kazanma olasılığı vardır.


2-Amaç İçin Çalışmak
İnsanın yataktan kalması için bir sebebi olmalıdır. Bu hayatta başarılı insanların, tarihteki imparatorların ve generallerin dünyada iz bırakmak için daimi bir amaçları vardır. Günümüz de ise bu tür insanlar ile aynı hırsı taşıyan iş dünyasında iz bırakmış kişilerdir. Amacınız belirleyin ve sadece amaçlarınız için çalışın, başkalarını mutlu etmek için değil.


3-Hırs ve İlk Adım
Her insanın hırsını harekete geçirmemiş bir potansiyel güç vardır, sadece bunu tetiklemek için yoğun bir duygu, kötü bir hatıra yeterlidir. Çünkü insanın sahip olduğu konfor alanından iten her zaman negatif duygular olmuştur.


4-Verim ve Akıllı Çalışmak
Finansal özgürlüğünüzü kazanmak için hırsınıza yenildiniz ve kendinizi durdurmak istemiyorsunuz. Bu sizin için kötü bir karar olur, dinlemeniz şart. Çalışmak kolaydır fakat sistemli bir çalışmak daha zordur. Çünkü akıllı olmak zor bir sanattır ve zaman yönetimi ile doğru orantılıdır, bunu yapmak istiyorsanız elinize hemen bir kağıt ile kalem alıp planlama yapmayı unutmayın.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap